ČO JE TO BEZPEČNOSTNÁ TECHNIKA A NA ČO SA VYUŽÍVA

ČO JE TO BEZPEČNOSTNÁ TECHNIKA A NA ČO SA VYUŽÍVA

Pod pojmom "bezpečnostné technika" sa zrejme väčšine vybaví James Bond, či rôzni tajní agenti, satelity, nereálna sledovacie zariadenia alebo iné vymoženosti, ktoré je možno pozorovať vo filmoch. Realita je ale taká, že bezpečnostná technika, je veľmi často využívaná aj súkromnými firmami, alebo dokonca pre privátne účely. Za bezpečnostné techniku ​​je možno označiť ktorékoľvek produkty záznamové alebo lokalizačné produkty, ktoré sú určené pre skryté použitie. Využitie bezpečnostnej techniky je široké. Bezpečnostná technika pomáha k odhaleniu hospodárskej kriminality, ochrane detí, odhalenie nepoctivých zamestnancov, obstarávanie dôkazov pre súdne konanie. Výhody použitia špeciálnej techniky iste nemožno opomenúť ani pri preukazovaní partnerskej nevery, alebo čím ďalej hojnejší sporoch o starostlivosti o dieťa. Jednotlivé sekcie bezpečnostnej techniky bližšie predstavíme v nasledujúcich odsekoch.

KAM SA VŠADE DÁ SKRYŤ TAJNÁ MIKAMERA?

KAM SA VŠADE DÁ SKRYŤ TAJNÁ MIKAMERA?

Minikamera ukrytá do hodiniek, pamäťového disku, prepisovačky či okuliarov už dnes predstavuje v oblasti špionážne techniky klasiku (hoci stále obľúbenou a vyhľadávanou), o ktorej s pravdepodobne počuli aj ľudia, ktoré sa o podobné technické vecičky moc nezaujímajú. Samozrejme možnosti ukrytie tajné minikamery sú podstatne pestrejšie a rozmanitejšie. Dá sa povedať, že fantázii a kreativite sa ani v oblasti vývoja a produkcie bezpečnostné a špionážne techniky medze nekladú. Do čoho všetkého je možné teda minikameru reálne umiestniť tak, aby zariadenie plnohodnotne a spoľahlivo fungovalo? Zjednodušene by sa dalo odpovedať, že prakticky naozaj kamkoľvek.

5 spôsobov ako na zlodeja balíkov

5 spôsobov ako na zlodeja balíkov

Vianočné nákupy sú za nami. Mnohí z nás si objednávali zbožie z e-shopov a niektorí mali tú smolu, že im výrobky doviezol netrpezlivý a nespoľahlivý prepravca. Takže v lepšom prípade bolo poničené alebo v tom horšom ho vodič jednoducho nechal pred dverami, kde ho niekto zobral. Ako zaistiť, aby vaše balíky dorazily v poriadku? Prečítajte si s nami niekoľko základných rád.

4 NAJLEPŠIE SKRYTÉ KAMERY S DLHOU VÝDRŽOU Z VLASTNEJ BATÉRIE

Skryté kamery je odvetvie profesionálnej techniky, ktoré získava na popularite. Použitie skrytej kamery môže totiž pomôcť ľahko a rýchlo vyriešiť mnoho nepríjemných situácií vo firemnom aj osobnom živote. Sledovacia kamera pomôže nachytať zlodejov, odhaliť neverného partnera či usvedčiť nečestných zamestnancov. 

Na trhu existuje nespočetne typov špionážnych kamier. Medzi tie najužitočnejšie väčšinou patria špionážne kamery s dlhou výdržou z vlastnej batérie. Preto sme pre vás zostavili rebríček 4 najlepších.

Odpočúvanie mobilu už nie je záležitosťou iba bezpečnostných zložiek

V súčasnej dobe pokročilých technológií už odpočúvanie mobilu nie je výsadou špeciálnych štátnych útvarov. Na trhu sú v súčasnej chvíli už komerčne dostupné aplikácie pre odpočúvanie nielen mobilných telefónov Android či iOS, ale i BlackBerry, o ktorom sa stále hovorí ako o bezpečnom smatrphone. Na rozdiel od odpočúvania nasadeného Políciou Slovenskej republiky, je vždy nutné špionážnu aplikáciu nainštalovať do cieľového mobilného telefónu. Vo chvíli, kedy je už aplikácia raz v telefóne nahraná, je v podstate nemožné ju detekovať. Najviac technologicky pokročilé verzie špionážnych softwarov dokonca "prežijú" aj továrny reset mobilu. Ohrození sú všetci. Všeobecne platí pravidlo - čím starší mobilný telefón, tým problematickejšie je jeho "napichnutie".